Har du fagbrev - og lyst til å bli ingeniør?

Mandag 7. januar 2019 starter vi et helt nytt studietilbud innen ingeniørutdanning på vårt studiested her i Mo i Rana, tilrettelagt for søkere med en yrkesfaglig bakgrunn og et relevant fagbrev. Møt gjerne opp på ett av våre infomøter på Helgeland 16. og 17. oktober!

Eidum, Espen Viklem
Published: 05.10.18 00:00 Updated: 05.10.18 09:49
Mo i Rana

Har du relevant fagbrev og ønsker en ingeniørutdannelse på Helgeland, lanserer UiT nå et Y-veitilbud i Mo i Rana.

Vi håper et slikt starttidspunkt vil være attraktivt, både for de som har jobbet noen år, og som vurderer å bygge på med en ingeniørutdannelse, men også for de som har fått sitt fagbrev nå i høst, og som allerede har planlagt å gå videre på en ingeniørutdanning.

Området «bygg- og anleggsteknikk» kvalifiserer for opptak på vårt bacheloringeniørprogram «bygg», mens område «teknikk og industriell produksjon» kvalifiserer for opptak på «maskin».

Begge programmene kan i sin helhet gjennomføres på her på Mo, innenfor et normalt 3-års løp. Det spesielle er at vi starter i et vårsemester (1. semester) og avslutter i et høstsemester (6. semester).
Interesserte kan søke opptak i perioden 1. oktober til 31 oktober nå i 2018. For mer informasjon, sjekk ut UiTs utdanningstilbud i Mo i Rana eller linkene under her:

Bygg, ingeniør Y-vei

Maskin, ingeniør Y-vei

Vi holder informasjonsmøter rundt om på Helgeland den nærmeste tiden. Her finner du oss:

* Tirsdag 16. oktober kl 17.00 holder vi et informasjonsmøte for interesserte i Mo i Rana på Campus Helgeland i C-blokka, 2. etg på rom C213a. Alle er hjertelig velkommen.

* Tirsdag 16. oktober kl 20.00 holder vi et informasjonsmøte for interesserte på Rådhuset i Mosjøen i kommunestyresalen i 1. etg. Alle er hjertelig velkommen.

* Onsdag 17. oktober kl 18.00 holder vi et informasjonsmøte for interesserte på Tverrfaglig opplæringskontor ytre Helgeland «Godsterminalen». Alle er hjertelig velkommen.

Eidum, Espen Viklem
Published: 05.10.18 00:00 Updated: 05.10.18 09:49
Mo i Rana